Керування дозволамиКерування дозволами

Порядок часткової компенсації відсотків за кредитами

У 2018 році було розпочато роботу в рамках Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб'єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів міського бюджету Вінницької міської ОТГ, затвердженого рішенням міської ради від 22.12.2017 №976 (зі змінами). Основною метою цього механізму є здешевлення вартості залучених кредитних коштів на розвиток підприємництва, детінізація економіки міста, створення нових робочих місць та, як результат, розвиток малого та середнього бізнесу. 

Порядок часткової компенсації .pdfПорядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади.pdf

Видано кредитів банками на загальну суму: 10 млн грн

Сума компенсації учасникам процедури компенсації: 1,38 млн грн

Видано кредитів в рамках Порядку компенсації: 9


У деяких позичальників компенсація покриває від 80% до 100% платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту). 

Отримання кредиту дозволило підприємцям закупити нове обладнання, збільшити заробітну платню працівникам, поповнити обігові кошти, закупити сировину та загалом здійснити низку заходів щодо розвитку власного бізнесу.


Учасниками Програми можуть стати підприємці, які:

  1. Веде господарську діяльність на території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської територіальної громади та сплачує податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок (за умови перебування на спрощеній системі) до бюджету Вінницької міської територіальної громади;

  2. Подав на розгляд банку бізнес-план або ТЕО на реалізацію бізнес-проєкту та/або проєкту з енергозбереження в підприємницьких цілях; 

  3. Не перебуває у стані ліквідації, реорганізації;

  4. Відсутня заборгованість щодо сплати податків і зборів перед бюджетами всіх рівнів;

  5. Відсутні порушення вимог нормативно правових актів прийнятих Вінницькою міською радою та/або її виконавчими органами, а також факти невиконання законних вимог органів місцевого самоврядування». 


Програма спрямована на проекти з енергозбереження та розширення бізнесу. Компенсації підлягають строкові кредити або кредитні лінії у гривні, зі щомісячним погашенням відсотків, загальною сумою до 2 000 000, терміном до 84 місяців включно та допустимою відстрочкою по сплаті тіла кредиту до 6 місяців. 


Формула для розрахунку суми компенсації ґрунтується на відсотках від різниці у податкових платежах до міського бюджету Вінниці.

12331.jpg


Процедура компенсації складається із 5-ти основних етапів, серед яких:

  1.    Звернення суб’єкта підприємництва до банку-партнера з пакетом необхідних документів щодо укладання кредитного договору. Якщо, за результатами аналізу на відповідність вимогам Порядку, банк визначив, що позичальник може претендувати на компенсацію - позичальник збирає та передає банку відображений пакет документів, який в свою чергу направляє їх Департаменту економіки і інвестиції Вінницької міської ради

  2.   Банк передає реєстр позичальників з пакетом документів Департаменту економіки і інвестицій.

  3.   Прийняття рішення виконкомом міської ради про включення позичальника до реєстру учасників процедури компенсації.

  4.   Збір інформації ДЕіІ щодо обсягів сплачених податків позичальником, на основі якої готується та приймається рішення виконкомом міської ради про нарахування суми часткової компенсації.

  5.   Перерахунок компенсації на поточний рахунок позичальника.

Тимчасовий механізм Порядку за кредитними договорами, укладеними до 31.12.2021 року

bankvisual.jpg