Керування дозволамиКерування дозволами

Відкрита регуляторна платформа

7 травня міський голова Сергій Моргунов підписав розпорядження Про затвердження Плану заходів з організації і здійснення перегляду місцевого регуляторного середовища у сфері господарської діяльності, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва у м.Вінниця. Цей план передбачає масштабний перегляд нинішньої ситуації, формування галузевих груп для аналізу регулювань, підготовку пропозицій виконавчим органам для зміни або скасування регулювань. Крім того, передбачено навчання сформованої Комісії з перегляду регуляторного середовища та зацікавлених осіб, що працюватимуть у галузевих групах.

37842907_2330429943637119_8583321227127422976_n.png
37792897_2330429936970453_5655831145481240576_n.png


1 червня відбувся базовий тренінг «Розвиток підприємництва та регуляторна політика: загальні засади та підходи»


Експертом тренінгу виступив голова Центру громадської експертизи, фахівець у питаннях розвитку малого і середнього підприємництва, регуляторної політики, місцевого економічного розвитку, соціальної та бюджетної політики Любомир Чорній.

Спрощення регуляторного середовища є важливим кроком для подальшого розвитку підприємництва та економічного зростання міста в цілому. Отже, було розпочато перегляд з базового навчання зацікавлених осіб, що надалі працюватимуть у цьому напрямку. 

Учасники ознайомились з основними засадами регуляторної політики у галузі підприємництва, міжнародними стандартами та успішними практиками регуляторної політики та основними інструментами регулювання.

34105952_1678822895559225_7488517351659274240_o.jpg

_________________________________________________________________________________________________

14 червня відбувся практичний тренінг 

 «ПЕРШИЙ РІВЕНЬ ПЕРЕГЛЯДУ: СКРИНІНГ РЕГУЛЯТОРНОГО СЕРЕДОВИЩА»


Представники виконавчих органів міської ради, регіональних управлінь центральних органів виконавчої влади, неурядових організацій та навчальних закладів ознайомились з основними методами перегляду регуляторного середовища. А саме його метою, завданнями, учасниками та основними етапами. Також обговорювалися питання впливу регуляторних актів на бізнес середовище міста Вінниці та напрямки їх оптимізації.

IMG_1087.JPG

_________________________________________________________________________________________________

19-20 ЧЕРВНЯ ВІДБУЛИСЬ ЗАКЛЮЧНІ ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ ДЛЯ представників виконавчих органів міської ради, регіональних управлінь центральних органів виконавчої влади, неурядових організацій та навчальних закладів


Експертами тренінгів виступили:
Любомир Чорній та член громадської ради при Державній регуляторній службі України - Олександр Пліва.

Учасники тренінгів ознайомились з другим рівнем нової методики перегляду регуляторних актів органів місцевого самоврядування та повноваженнями органів і посадових осіб місцевого самоврядування у сферах, де може здійснюватися регулювання господарської діяльності, принципами державної регуляторноі політики, альтернативами для регуляторного втручання або ринкового саморегулювання.

20.06.jpg

_________________________________________________________________________________________________

21 червня відбувся круглий стіл «Вінниця – місто ефективних регулювань. Як досягти успіху?»


В обговоренні взяла участь Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна. Також на заході були представники бізнесу, влади та громади. Йшлось про наявні виклики місцевого регуляторного середовища й бізнес-клімату у Вінниці, а також про можливі шляхи та інструменти формування ефективної місцевої політики розвитку підприємництва.

Круглий стіл був проведений Вінницькою міською радою у співпраці з Державною регуляторною службою України за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). Захід є одним з кроків реалізації «Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва міста Вінниці на 2017-2020 роки».

IMG_9550.JPG

_________________________________________________________________________________________________

3 жовтня у приміщенні Вінницької міської ради відбулось перше засідання Комісії з перегляду місцевого регуляторного середовища м.Вінниці


Комісія першочергово розглянула доцільність рішень виконавчого комітету та міської ради, які були подані виконавчими органами міської ради до департаменту економіки і інвестицій як такі, що мають ознаки регуляторних.  

Як результат роботи Комісії було вирішено:

- рекомендувати департаменту земельних ресурсів міської ради підготувати на розгляд регуляторних органів Вінницької міської ради проекти рішень про втрату чинності в зв’язку зі змінами в законодавстві для 6 рішень, що регламентують земельні питання;
- рекомендувати департаменту адміністративних послуг міської ради підготувати на розгляд регуляторних органів Вінницької міської ради проекти рішень про втрату чинності 2 рішень, що регламентують роботу закладів торгівлі та громадського харчування, в зв’язку з втратою актуальності даних регулювань;
- рекомендувати виконавчим органам підготувати паспорти нормативно-правових актів, що мають ознаки регуляторних, для подальшого опрацювання Комісією з перегляду;
- рекомендувати включити до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік розробку 5 регуляторних актів у сфері містобудування та архітектури, земельних питань, розміщення тимчасових споруд та конструкцій для здійснення господарської діяльності.

IMG_6613.jpg

_________________________________________________________________________________________________

20 листопада У Вінницькій міській раді відбулось друге засідання Комісії з перегляду місцевого регуляторного середовища


За результатами засідання, до якого загалом було опрацьовано 8 актів органів місцевого самоврядування, комісія рекомендувала скасувати 2 застарілі регулювання, а ще 2 – визнала такими, що не мають регуляторного впливу; підготувати зміни до низки актів, а також розробити у 2019 році регулювання, що встановлюватимуть вимоги й обмеження до вивісок та регламентуватимуть залучення інвестицій у транспортну та соціальну інфраструктуру міста.

Очищення регуляторного середовища у м. Вінниці запроваджено в рамках «Відкритої регуляторної платформи», яка є комунікаційним майданчиком між владою та бізнесом. Відкрита регуляторна платформа – це майданчик для напрацювання спільних рішень заради прискорення економічного розвитку міста, підвищення рівня взаємодовіри та ефективної співпраці всередині громади. Ініціативу створення цього майданчику навесні 2018 року підтримав проект ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» із залученням експерта з розвитку підприємництва та регуляторної політики Любомиром Чорнієм, який нині є радником міського голови.

7.jpg

_________________________________________________________________________________________________

Проміжні підсумки роботи ВІДКРИТОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПЛАТФОРМИ У ВІННИЦІ було обговорено 12 грудня , під час дискусії «Публічна регуляторна політика – драйвер місцевого економічного розвитку»


За період роботи Відкритої регуляторної Платформи у Вінниці відбулось 2 робочих засідання, опрацьовано 18 регуляцій, 10 з яких вже скасовано.

Учасниками заходу стали представники сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області, виконавчих органів Вінницької міської ради, Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, органів самоврядування Вінниччини та об’єднань підприємців.

Під час заходу відбулась презентація проекту Регуляторна мапа України. Він дасть можливість залучити ширшу аудиторію підприємців та громадськості до участі у регуляторній діяльності, слідкувати за діяльністю регуляторних органів та відстежувати факти порушень чинного законодавства.

Крім того, було обговорено план розробки регуляторних актів на 2019 рік.

48246050_1953442704763908_8518621002261856256_o.jpg

_________________________________________________________________________________________________

5 березня у Вінницькій міській раді відбулось четверте засідання Комісії з перегляду місцевого регуляторного середовища


Засідання розпочали з підведення підсумків роботи виконавчих органів міської ради та Комісії з перегляду у 2018 році.

За результатами першого року роботи Комісії: 

  • сформовано перелік актів Вінницької міської ради та її виконавчого комітету, які мають ознаки регуляторних; 
  • оновлено перелік діючих регуляторних актів Вінниці у форматі відкритих даних та опубліковано їх на порталі opendata.gov.ua;
  • сформовано перелік актів, які використовують виконавчі органи міської ради;
  • опрацьовано 18 нормативно-правових актів;
  • рекомендовано до скасування 13 застарілих регулювань;
  • 11 нормативно-правових актів - скасовано.

Також, під час засідання розглянуто 3 паспорти нормативно-правових актів, які розробили виконавчі органи та обговорено план робіт на майбутній рік.

У 2019 році заплановано продовження перегляду нормативно-правових актів на відповідність принципам державної регуляторної політики; недопущення прийняття економічно недоцільних і неефективних регуляторних актів; відстеження результативності регуляторних актів; забезпечення відкритості та залученості громадських до регуляторних процедур.

53226689_2075263882581789_5854536321371996160_o.jpg

_________________________________________________________________________________________________

п'яте ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПЕРЕГЛЯДУ ВІДБУЛОСЬ 21 травня


Під час п'ятого засідання Комісії з перегляду було опрацьовано 6 адміністративних паспортів нормативно-правових актів, що стосуються архітектурних, землевпорядних, інвестиційних та інформаційних питань. Половину з них рекомендовано до скасування, у зв’язку з втратою актуальності. Щодо інших актів, буде проведено додаткове обговорення з метою визначення подальших дій щодо їх перегляду.

Серед іншого під час засідання розглянули концепцію «Положення про порядок підготовки, розгляду та прийняття регуляторних актів Вінницькою міською радою, її виконавчим комітетом та міським головою» у зв’язку з необхідність більш детального опису алгоритму дій виконавчих органів Вінницької міської ради при розробці, розгляді та затвердженні регуляторних актів.

Окрім того, було розглянуто оновлений аналіз регуляторного впливу проекту рішення «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської об’єднаної територіальної громади» за результатами розгляду, враховуючи недоцільність та неефективність можливого регулювання,  Комісія рекомендувала виконавчому комітету відхилити даний проект рішення і не виносити його на розгляд Вінницької міської ради.

3.jpg

_________________________________________________________________________________________________
ЗАГРУЗКИ.pngРозпорядження міського голови від 07.05.2018р. № 57-р.pdf

ЗАГРУЗКИ.pngРозпорядження міського голови від 13-06-2018р. №87-р.pdf