• 13 грудня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня.

  Прошу допомогти в організації аудиторської перевірки діяльності ОСББ "Велика родина 240"., так як мешканці будинку по вул Пирогова,59-а за час  головування Душко З.Л. не знають, куди спрямовуються кошти, що сплачуються на утримання будинку. 

  При цьому ще й встановлена додаткова  плата  в фонд ОСББ в розмірі 0,50 грн. за 1 м площі квартири. На неоднократні прохання та вимоги  донести інформацію  про витрати до мешканців, шановна Душко З.Л.  ніразу не прозвітувала., тільки завжди відповідає, що немає коштів на елементарні речі. Будинок  занедбаний і ніякі роботи по покращенню його стану не проводяться.

 • 11 грудня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня!

  Допоможіть розібратися в ситуації. Вирішено реконструювати систему опалення будинку - а саме магістральні труби в підвальних приміщеннях. Як правильно зробити розрахунки для квартир, в яких встановлено автономне опалення? Формально вони є співвласниками мереж, але не користуються ними і не будуть користуватися. Я є власником такої квартири. Я згодна заплатити частку за демонтаж старих труб і певний процент за стояки, що проходять через нашу квартиру. Чи можуть загальні збори примусити мене платити, якщо я проти? Яким документом це регулюється?

  Дякую!

 • 30 листопада 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігору Івановичу!

  У зв'язку з ніжевказанимі  обставинами вважаю, що в діяльності міськради стосовно розвитку створенню ОСББ протягом останього часу спостерігається деяке роздвоєння.

  Теоретично міськрада виступає за всіляку підтримку розвитку ОСББ.

   Створено і працює під Вашим керівництвом Відділ  по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

   Також створений та відмінно працює  "Ресурсний центр підтримки  ОСББ міста Вінниці".

  На всіх публічних заходах мер і глави відповідних департаментів заявляють про свій неухильний  курс щодо розвитку  ОСББ, про свої вагомі вклади у програму підтримки  створенню ОСББ у Вінниці.

  Більш того, під час  будь-яких скарг на ЖЕКі з боку мешканців начальник департаменту Фурман Р.С. публічно заявляє, що якщо вам не подобається робота ЖЕКу, то створюйте ОСББ.

  Але на практиці все виглядає інакше - з точністю до протилежного.

  Наприклад, жителі нашого будинку незадоволені послугами МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7) з утримання будинку та на інформаційному зборі   прийняли рішення створити ОСББ.  Зараз процес створення ОСББ у нашому будинку знаходиться на стадії складання списків власників квартир щодо повідомлення про проведення   установчих зборів.

  Але начальниця МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7)  Герасимчук Л.К. з літа поточного року розташовує  на під'їздах мого будинку різноманітні «страхітливі « оголошення з метою змусити підписати з дорученим їй підприємством договір про про надання послуг з управління будинком. Спочатку були оголошення про зняття будинку з балансу та загрози необслуговування  з 01.09.2018 року.  Потім з'явилися оголошення і посипалися погрози, що мешканці будинку не будуть отримувати  субсидії та пільги з 01.01.2019року, якщо не підпишемо з МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7) договір до 01.12.2018 року.

  А коли я  пояснила Герасимчук Л.К., цитуючи ЗУ № 2198 « Про житлово – комунальні послуги», що все це є її безпідставні вигадки, то вона розташувала  на під'їздах будинку нові оголошення, де прямо вказано:  «повідомляємо, що з 01.12.2018 року ваш будинок не буде обслуговуватись у разі не підписання договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. В разі пасивного ставлення всі послуги з утримання Вашого будинку з 1.12.2018року будуть припинені».

  В прямому спілкуванні Герасимчук Л.К. відверто заявляє, що «не підтримує тих, хто створює ОСББ».

  Таким чином даний держслужбовець всіляко перешкоджає створюванню ОСББ у нашому будинку, не даючи часу для проходження усіх етапів щодо виконання законодавства України у даному питанні.

  А у п.1 ЗУ № 2198 прикінцеві та перехідні положення«Про житлово – комунальні послуги» від 09.11.2017 року вказується:

  «1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 травня 2019 року, крім:

  статті 1частини першої статті 2, статей 3-791112частини другої статті 26, статей 27 та29 (в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком), частини другоїстатті 2, частин третьої та четвертої статті 8, частин другої та третьої статті 10, статті 15частин першоїтретьої та п'ятої статті 16, статті 18частини п'ятої статті 28, пунктів 23-16підпункту 1,підпункту "б" підпункту 2, підпунктів 5 та 11 пункту 8 цього розділу, які вводяться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом;

  частини третьої статті 11, абзаців першого та другого частини п'ятої статті 18, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.»

  У п.3-1, якій вже діє, цього розділу вказано, що «Договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами (у тому числі вивезення побутових відходів за наявності), до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим Законом. У разі якщо згідно з такими договорами передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

  Пільги та субсидії для відшкодування витрат з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.»

  Тому вважаю, що   дії начальника МКП « УК Господар Люкс» (ЖЕК № 7)  є протиправними .

  Також вважаю, що вищевказані дії узгоджені  з департаментом житлового господарства та виконуються згідно його вказівок.

  Тому стає не зрозуміло: чи підтримує реально міськрада розвиток ОСББ у м. Вінниці чи ні ??? Прошу надати пояснення даної  ситуації.


 • 15 листопада 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Шановний Ігор Іванович.

  Прошу вас вирішити питання стосовно заміни труб водовідведення будинків по вулиці Якова Гальчевського 37, 39 , труби просимо замінити ОСББ "ЄВРОПЕЙСЬКЕ 39", яке відмовляється заміняти труби вже напротязі 2 -років течуть труби, що приводило неодноразово до затоплення підвальних приміщень. Труби в аварійному стані, прорив труб може призвести до повного затоплення підвальних приміщень та призведе до відсутності подачі води будинкам Якова Гальчевського 37 та 39 та 39А .Забудовник виділив кошти та придбав труби та передав ОСББ "ЄВРОПЕЙСЬКОМУ" 2 роки назад для заміни, але начальник ОСББ 39 категорично відмовляється заміняти труби.

 • 09 листопада 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Будь ласка, напишіть чи зателефонуйте 097 379 32 56 телефон заводу металопластикових вікон . Ця інформація треба для голови ОСББ. Дякую! Людмила Яківна

 • 16 жовтня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня! 

  Чи обов"язково наймати бухгалтера, якщо в домі вісім квартир ( з них на ОСББ погоджуються 6)

  Дякую за відповідь.

 • 01 жовтня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Доброго дня, Ігоре Івановичу!

  Прошу Вас роз"яснити нашому голові ОСББ "Келецька 118" Желавському Валерію Володимировичу, що він своїми діями порушує пп.5 ч.1 ст.6 та пп.3 і 7 ч.2 ст 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". 

  З липня місяця підняв тариф на утримання будинку без зборів мешканців, не звітує про витрачені кошти, при зверненнях до нього за поясненнями хамить, вживає нецензурну лексику, веде себе неадекватно!!!!  

  Будь ласка, роз"ясніть йому, що він зобов"язаний звітувати перед людьми, які його обрали і оплачують його і його замісникам роботу!!!!

 • 19 вересня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  ​Здравствуйте! у меня вопрос по новостройке НК-2, ул. Черновола,29. Застройщик продает наш двор, на 600 квартир новостройки двор микроскопический, еще и стали огораживать для продажи парко-места. машину поставить вообще некуда. Есть ли строительный нормы ( я думаю, их не может не быть), какой должен быть двор,  сколько должно быть парко-мест для многоквартироной новостройки, кто это контролирует и законны ли действия застройщика?

 • 04 вересня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків


  Шановний Ігорю Івановичу !

      До Вас звертаються обуренні станом справ співвласники будинку по вул. До Вас звертаються співвласники будинку по вул. Магістратська, 94 з метою допомогти вплинути на ситуацію, яка склалась в нашому ОСББ та  пов'язана з  виконанням робіт з теплової  ізоляції в будинку.

     В квітні місяці було укладено  договір між Департаментом житлового господарства, ТОВ «Енергоагроімпекс» та ОСББ щодо проведення в нашому будинку робіт по утепленню фасаду на умовах співфінансування .Роботи розпочались в травні місяці. Згідно умов договору роботи мають бути завершені протягом 60 днів. Вже пройшло понад 100 днів з початку робіт. Виконано лише половина робіт. Тобто на другу половину робіт необхідно ще 100 днів?

      З огляду на неодноразові спілкування з Фурманом Р.С. та комісійні виходи на місце у супроводі представника технічного нагляду, нам стало зрозуміло, що вплинути на ситуацію представники Департаменту не в змозі. Незрозуміла також обставина з графіком виконання робіт, наданим Голові ОСББ,  підписаним керівником підрядної організації, але, на жаль, не затвердженим Фурманом Р.С.

      У мешканців складається враження, що  Фурман Р.С. заздалегідь очікував такий розвиток подій. В процесі багаторазових обговорень з підрядником ходу виконання робіт він наголошував про проблеми кадрового забезпечення для нормального режиму роботи. З боку співвласників виконані всі грошові зобов'язання, тому труднощі підрядного підприємства не повинні впливати на виконання підрядником своїх договірних зобов'язань.

    Через невиконання умов договору щодо своєчасного вивезення будівельного сміття виконавцем робіт на нашій прибудинковій території створено  антисанітарний  стан.

     Ваш відділ створений для сприяння розвитку ОСББ в нашому місті. Але такі випадки вказують на те, що створивши ОСББ, ми залишаємось на самоті із своїми проблемами.

     Просимо Вас допомогти нам із вирішенням наших проблем, тому що незабаром осінь і через несприятливі погодні умови не буде можливості закінчити утеплення.


 • 30 серпня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігоре Івановчиу!

   

  Від імені співвласників житлового будинку №9 по вул. М. Амосова звертаюсь до Вас з проханням допомогти у вирішенні наступної ситуації:

  На сьогоднішній день ОСББ «Амосова-9» перебуває на етапі укладення договору на постачання електричної енергії місць загального користування з Вінницькими МЕМ. Одним з документів який є необхідним для укладення договору є довідка про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію. На даний час з усього пакету документів нам не вистачає лише вищевказаної довідки.

  На жаль ТОВ «ЖЕО», яке обслуговувало наш будинок до створення ОСББ, відмовляється видати нам таку довідку та говорить про якусь заборгованість. Після створення ми об'єднання ми не приймали жодних заборгованостей, а тому дії ТОВ «ЖЕО» вважаємо незаконними та такими, що не дають нам можливість самостійно вести свою господарську діяльність.

  На підставі вищенаведеного просимо Вас посприяти департаменту житлового господарства спільно з департаментом енергетики та зв'язку в опрацюванні питання видачі довідки про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію, яка має бути видана ТОВ «ЖЕО».

  Також прошу Вас розглянути можливість проведення роз'яснювальної роботи з ТОВ ЖЕО щодо припинення перешкоджання ведення самостійної діяльності об'єднанням співвласників. Наскільки нам відомо, це непоодинокий випадок коли зазначене підприємство перешкоджає діяльності ОСББ.

  Очікуємо на позитивне вирішення зазначеного питання.

   

  З повагою

  Голова правління ОСББ «Амосова-9»                                                                    О.І. Авдєєва


 • 28 серпня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Доброго дня. Суть проблеми наступна: працівники Вінницяміськтеплоенерго, а саме, диспетчерска служба, відмовляється приймати замовленння на опломбування лічильників гарячої води після повірки, посилаючись тотальну на зайнятість контролерів. Відмовляють саме тим абонентам, хто скористався послугою із розпломбування безкоштовно. Для тих абонентів, хто скористався платною послугою повірки лічильників, час для розпломбування/опломбовування та вільні контролери завжди є. При цьому при належній оплаті, навіть знімати лічильник, виявляється, не потрібно. Всі необхідні папери щодо розпломбування, повірки та опломбування, оформлюються на протязі п'яти хвилин. А тим абонентам, хто зробив все по правилам, та насправді, особисто здав свій прилад обліку води на повірку, вони по декілька тижнів відмовляють у опломбуванні, по хамськи спілкуються, перебивають, пропонують перетелефонувати після третього вересня... Увесь час, до моменту опломбування плата за послуги гарячого водопостачання нараховується згідно норм споживача з розрахунку на одного мешканця в місяць.  Будь-ласка, прошу Вас прийняти міри щодо вищевказаної "схеми" вимагання грошей у громадян. Завчасно дякую за розуміння та співпрацю. Із повагою, Олександр.

  P.S.: Є аудіозаписи телефонних розмов із диспетчерами Вінницяміськтеплоенерго.


 • 27 серпня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігоре Івановичу!

   

  Прошу Вас допомогти співвласникам житлового будинку №79 по вул. Л.Ратушної та посприяти в опрацюванні департаментом  житлового господарства, спільно із департаментом енергетики та зв'язку наступних питань:

  1.Питання видачі довідки про відсутність заборгованості за спожиту електричну енергію, яка має бути видана ТОВ ЖЕО. Справа в тому, що своєю бездіяльністю співробітники ТОВ ЖЕО перешкоджають діяльності нашого ОСББ  та не дають нам можливості укласти договір з Вінницькими МЕМ на освітлення місць загального користування та постачання електроенергії ліфтів. Нас примушують прийняти заборгованість населення перед ЖЕО, яка існує у деяких мешканців будинку. Наше об'єднання не повинне відповідати за бездіяльність ТОВ ЖЕО та виконувати замість них роботу по стягненню з населення заборгованості за їхні послуги.

  Також прошу Вас повідомити про можливість проведення департаментом житлового господарства роз'яснювальної роботи з ТОВ ЖЕО щодо припинення перешкоджання ведення самостійної діяльності об'єднанням співвласників. Наскільки  нам відомо, це непоодинокий випадок коли зазначене підприємство перешкоджає діяльності ОСББ.

  2.Співвласниками будинку було вирішено обрати капітальний ремонт покрівлі по технології ПВХ мембрани в якості першого капітального ремонту. Після цього нами було був поданий лист на Ваше ім'я з проханням включити капітальний ремонт покрівлі нашого будинку в план робіт на 2018 рік. У відповіді нам було повідомлено що наш будинок було включено до переліку будинків ОСББ, в яких в порядку черговості заплановано проведення капітального ремонту за рахунок коштів міського бюджету. Нажаль чіткої інформації щодо черговості виконання капітальних ремонтів за рахунок коштів міського бюджету, або конкретних строків проведення робіт на нашому будинку нам повідомлено не було. Просимо Вас посприяти нам в отриманні інформації щодо конкретних термінів виконання капітального ремонту покрівлі нашого будинку, а також документу в якому зазначено перелік будинків на яких заплановане проведення капітального ремонту за рахунок коштів міського бюджету в 2018 році з вказанням періоду виконання таких робіт.

  Очікуємо на позитивне вирішення зазначених питань та отримання вищевказаних документів найближчим часом.

  З повагою,

  Голова правління ОСББ «Л.Ратушної 79»                                                                            О.С. Макідон


 • 24 липня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Я, Назаренко О.П., повідомляю Вас, як уповноважений співвласниками будинку 13 по вулиці М. Ващука, про корупційні дії з боку  керівництва ЖКП №12, щодо незаконного заселення колясочних у нашому будинку, які на протязі 10-15 років були під'єднанні до внутрішньобудинкової водо- та електромережі. Згідно проектної документації нашого будинку та ст. 19, 328 "ЦК" України, ст. 10 Закону України "Про приватизацію житлового фонду", ст. 1, 5, 47 Закону №2866 — ІІІ ці помешкання на рівній основі належать співвласникам будинку. На даний час у будинку 65 дітей і 25 дорослих, 3 інваліда, що мають потребу зберігати дитячі візочки, інвалідні коляски. У нашому будинку встановлені загальнобудинкові електро-, водо- та теплолчильники. Люди, що проживають колясочних споживали електроенергію, гарячу та холодну воду, а сплачували мешканці ЖКП №12 ні на письмові заяви ні в усній формі пояснень цих фактів не надає, аргументуючи, що співвласники "не мають право отримати цю інформацію". (Акт — претензія №Н-152 від 29.05.2018р. зареєстрований)

  Повідомляю Вас, що 19.07.2018 року у присутності наряду поліції та співвласників будинку було проведено виселення особи, що не законно проживала у колясочній ІV під'їзду, вилучені ключі від цієї колясочної.  Єдине, що зробив ЖКП №12 на наше прохання опечатав це помешкання (майстер Махтодієнко Л.А.) та відключив колясочну від електропостачання. У зв'язку з вищенаведеним прошу Вас розібратися із питанням:

  • Повернення коштів за витрачену тепло-, електроенергію та послуги водопостачання, які сплачували співвласники будинкув середньому 10-15 років.
  • Надати чіткі роз'яснення керівництву ЖКП №12 щодо звільнення колясочної у ІІ під'їзді; і надання цих 2-ох допоміжних приміщень у користування співвласників, що цього потребують (інваліди, мами дітей, велосипедисти).
  • Створити комісію з участю представників прокуратури, енергозбуту,  тепло- водопостачання, винести це питання на сесію міської ради для з'ясування усіх проблемних моментів по цій ситуації. 

   (Копії цього звернення надсилаються Гройсману В.Б. , прокуратуру та профільні міністерства)   

   Уповноважений представляти права співвласників багатоквартирного будинку №13 по вул..М Ващука, м.Вінниці.

   Назаренко О.П.


 • 20 червня 2018
  Звернення до:
  Іванов Ігор Іванович
  Начальник відділу , Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

  Шановний Ігорю Івановичу!

  Звертаюсь до Вас за дорученням мешканців багатоквартирного будинку за адресою 1-й пров.Київський 64.

  На загальних зборах мешканців нашого будинку 29.05.2018р. було прийнято рішення про створення ОСББ, про що є відповідний протокол. На сьогоднішній день власники та співвласники квартир нашого будинку повідомлені про проведення установчих зборів 21.06 2018р. о 19.00. з питання створення обєднання. Проте сьогодні 20.06.2018р. двірником МКП ЖЕК15, в якому обслуговувався наш будинок, на дверях підїздів нашого будинку було розміщено оголошення про зустріч мешканців нашоого будинку з представниками цього підприємства на той же день і в той же час (21.06.2018р, 18.30). Мешканці нашого будинку готові зустрітися із представниками МКП ЖЕК15, але в інший день.

  Просимо Вашого втручання у ситуацію для уникнення непорозумінь та конфліктних ситуацій, а також участі представників Вашого відділу в установчих зборах співвласників багатоквартирного будинку, що на 1-му пров.Київському 64. Збори відбудуться 21.06.2018р. о  19.00 в дворі нашого будинку.