Актуально: Вінничани, які доглядають за дитиною з важкими хворобами, можуть оформити щомісячну державну фінансову допомогу
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінничани, які доглядають за дитиною з важкими хворобами, можуть оформити щомісячну державну фінансову допомогу

завантаження.pngДепартамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомляє про те, що з 1 січня 2019р. надається  новий вид  державної соціальної допомоги:  допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

Допомога призначається одному із батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, одному із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною з дня звернення та виплачується щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 1497грн,  з 1 липня 2019р 1564 грн, з 1 грудня 2019 - 1638 грн.

За призначенням допомоги особі, яка доглядає за дитиною необхідно звернутися до управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики міської ради за місцем проживання за адресою : проспект Космонавтів, будинок 30 (2 поверх)  ЦАП «Прозорий офіс» «Вишенька» або вулиця Брацлавська, будинок 85 ЦАП «Прозорий офіс» «Старе місто» та надати  документи :

1. заяву законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною;

2. копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

3. документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення); опікуна, піклувальника (копія рішення  про встановлення опіки); прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);

4. довідку про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.

5. Заяву із зазначенням рахунку відкритого  в банківській установі на ім’я  заявника.

Також необхідно пред’явити паспорт та інд. код заявника.

Допомога призначається на шість місяців. На наступний період виплата продовжується на підставі заяви особи, яка здійснює догляд та довідки  про захворювання дитини.