Актуально: Вінниця продовжує покращувати бізнес-клімат
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінниця продовжує покращувати бізнес-клімат


IMG_6613.jpg3 жовтня у приміщенні Вінницької міської ради відбулось перше засідання Комісії з перегляду місцевого регуляторного середовища м.Вінниці, створеної розпорядженням міського голови від 13.06.2018 №87-р. 

Метою створення та роботи Комісії є реалізація Плану заходів з організації і здійснення перегляду місцевого регуляторного середовища у сфері господарської діяльності, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва у м. Вінниця затвердженого розпорядженням міського голови від 07.05.2018 № 57-р.

«Цього року ми започаткували системну роботу з перегляду місцевих регуляторних актів у м. Вінниця. Ми дійсно хочемо зробити місцеве регуляторне поле прозорим і ефективним і в такий спосіб спряти розвитку місцевого бізнесу» - зазначив директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян. 
 
Комісія першочергово розглянула доцільність рішень виконавчого комітету та міської ради, які були подані виконавчими органами міської ради до департаменту економіки і інвестицій як такі, що мають ознаки регуляторних.  

Як результат роботи Комісії було вирішено:
- рекомендувати департаменту земельних ресурсів міської ради підготувати на розгляд регуляторних органів Вінницької міської ради проекти рішень про втрату чинності в зв’язку зі змінами в законодавстві для 6 рішень, що регламентують земельні питання;
- рекомендувати департаменту адміністративних послуг міської ради підготувати на розгляд регуляторних органів Вінницької міської ради проекти рішень про втрату чинності 2 рішень, що регламентують роботу закладів торгівлі та громадського харчування, в зв’язку з втратою актуальності даних регулювань;
- рекомендувати виконавчим органам підготувати паспорти нормативно-правових актів, що мають ознаки регуляторних, для подальшого опрацювання Комісією з перегляду;
- рекомендувати включити до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік розробку 5 регуляторних актів у сфері містобудування та архітектури, земельних питань, розміщення тимчасових споруд та конструкцій для здійснення господарської діяльності.

«Дуже важливо щоб підприємець у Вінниці міг знайти будь який регуляторний акт, який так чи інакше стосується його діяльності. Такі акти повинні проходити визначену законом регуляторну процедуру і врегульовувати справді важливі питання у взаємовідносинах бізнесу, громади і влади. Для цього ми повинні переглянути регуляторне поле, щоб усунути застарілі і неефективні регулювання» - зауважив Любомир Чорній радник міського голови на громадських засадах з питань місцевого економічного розвитку.

Крім того під час засідання було узгоджено регламент та організаційні питання роботи. Найближче засідання Комісії з перегляду відбудеться орієнтовно за місяць. 
Нагадаємо, що до складу комісії входять представники Ради підприємців при міському голові, Вінницької торгово-промислової палати, ГО «Спілка підприємців «СТІНА», ГО «Вінницький клуб ділових людей», Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області, Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Донецького національного університету ім. В. Стуса, депутати Вінницької міської ради та представники виконавчих органів міської ради.