Актуально: Звернення до мешканців приватної забудови біля річок та озер
Керування дозволамиКерування дозволами

Звернення до мешканців приватної забудови біля річок та озер

​​Шановні жителі приватного сектору, садиби яких розташовані біля водойм, а також керівники підприємств і організацій, території яких межують з берегами річок!

Вінницьке РУВР звертається до вас з проханням проявити громадянську свідомість і підтримувати річки, водойми та їх береги в чистоті. Не перетворюйте території за межами вашого обійстя на смітник! Не викидайте сміття та листя у річки і водойми! Деякі малі річки і ставки вже перетворилися на стічні канави. І все це завдяки місцевим підприємствам і жителям приватного сектору.

Статті Водного кодексу України зобов’язують не тільки державні структури дбати про чистоту водних об’єктів та земель навколо них, але і кожного громадянина. Вздовж річок та навколо водойм забороняється:

■ розорювання земель, садівництво та городництво;

■ будівництво будь-яких споруд, у т. ч. дач, гаражів та стоянок

автомобілів;

■ миття і обслуговування транспортних засобів та техніки;

■ влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і

твердих відходів виробництва і життєдіяльності.

Непридатні для експлуатації споруди, а також ті що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню за межі прилеглих до водойм територій.

Порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Відповідальність несуть особи, винні у:

- забрудненні та засміченні вод;

- порушенні режиму господарської діяльності у водоохоронних зонах та на землях водного фонду;

- руйнуванні русел річок, струмків та водотоків;

- введенні в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об’єктів без очисних споруд чи пристроїв належної потужності;

- неповідомленні (приховуванні) відомостей про аварійні ситуації на водних об’єктах.

Щоб не створювати проблеми для інших та для себе, заставляючи вирішувати ситуацію через штрафи та суди, давайте разом дбати про наші водойми та наш край! Будьмо цивілізованою спільнотою!

Дайте річкам шанс відродитися, адже це просто: НЕ СМІТИТИ САМОМУ І НЕ ДОЗВОЛЯТИ СУСІДОВІ. Подумайте про нащадків, які житимуть у тому середовищі, яке ми їм залишимо. Чому прийдешні покоління мають розплачуватися своїм здоров’ям за нашу лінь і байдужість?

Вінницьке регіональне управління водних ресурсів