Актуально: До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
Керування дозволамиКерування дозволами

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!

        Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року №685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

        Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».
         Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.
         Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.
        З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII, уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 року № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні (далі – Концепція) і затвердив План заходів щодо її реалізації (далі – План заходів).
            Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.
          Реалізація Концепції має забезпечити імплементацію в національне законодавство норм Директиви Ради № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 р. про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
          Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, виконавчий комітет Вінницької міської ради звертається до керівників і працівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності із закликом підтримати ініціативу та зосередити свої зусилля на виконання вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці на кожному підприємстві, закликає усіх роботодавців активно долучитися до роботи та гідно відзначити 28 квітня День охорони праці.   Проаналізувати організацію своєї роботи по провадженню охорони праці та вжити вичерпних заходів, які дадуть змогу запобігати нещасним випадкам і професійним захворюванням не лише тижня охорони праці з 20 по 28 квітня, але й впродовж усієї роботи підприємства. 
           Пам’ятаймо, завжди дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.