Керування дозволамиКерування дозволами

Театри міста

Чи відомо Вам, що ... Вінницький театр ляльок “Золотий ключик” – один з найстаріших лялькових театрів в Україні. Заснували його ще в жовтні 1938 року, а першою виставою театру були “Чарівні жорна”. яють проводити багато часу на свіжому повітрі, тому найулюбленішими місцями їхнього відпочинку є міські парки та сквери.

lYALKI.png За свою більш ніж піввікову історію історію колектив театру здійснив понад 300 нових постановок, став лауреатом багатьох міжнародних та українських конкурсів. А нині на своїй базі кожного року в травні театр проводить Міжнародний фестиваль “Подільська лялька”, на який приїздять лялькарі з усього світу, навіть з-за океану. Вінницькі лялькарі також не пасуть задніх і час від часу виїздить на гастролі, аби на людей подивитися та себе показати. Репертуар театру дуже цікавий і різноманітний, творчий колектив звертається до різних жанрів: від казок народів світу до пародії на вестерн і сучасної драматургії для дітей. Так що не відвідати цей оазис дитячого сміху та забав просто неможливо. Вінничани дуже люблять цей театр, адже його актори повертають нас хоч на хвилиночку у світ дитинства, казок та безтурботних мрій.

teatr.jpg 

Найулюбленішим місцем представників вінницької інтелігенції є місцевий академічний музично-драматичний театр імені Садовського. Це окраса нашого міста, осередок мистецького життя, де побутує високе, вічне і неповторне. Побудували цей храм Мельпомени у 1910 році. Спочатку на його сцені виступали заїжджі актори, але в 1920 році Гнат Юра заснував тут стаціонарний драматичний театр, у складі якого були Амвросій Бучма, Олексій Ватуля, Володимир Сокирко, Феодосія Барвінська та інші. Та в 1923 році театр переїжджає до Харкова, а в 1926 – до Києва. Нині це уславлений театр імені Івана Франка.

Вінниця знову залишається без стаціонарної трупи аж до 1933 року, коли тут створюється обласний театр опери та балету, але з початком війни він перериває свою діяльність. На жаль, тодішнє приміщення театру німці висадили у повітря, збудувати нове вдалося лише у 1948 році, саме в ньому починає свою роботу новоутворена трупа, яка складається з акторів Вінницького та Ізмаїлівського театрів.

Нині Вінницький академічний театр визнаний одним з найкращих обласних театрів України. На його сцені ставляться вистави різних жанрів, репертуар надзвичайно різноманітний і заслуговує на повагу. Акторська трупа часто виїздить на гастролі, особливо в західні регіони України. На своїй же сцені актори радо зустрічають своїх колег з різних куточків світу. Одним словом, театральне та гастрольне життя у Вінниці вирує. Не вірите – приїдьте і переконаєтесь.