Керування дозволамиКерування дозволами

Дошкільні навчальні заклади

Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками здійснюють 55 дошкільних навчальних закладів. З них:

  • 52​ – комунальної власності, 

  • 1 (ДНЗ№ 39) – державної форми власності (УМВС України у Вінницькій області), 

  • 2 – приватної форми власності (НВК «Школа АІСТ»: центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Вінницький приватний православний навчально-виховний комплекс святого Миколая).

У приватній гімназії «Дельфін» та спеціальній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням працюють групи для дітей дошкільного віку.

Для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, працюють 5 закладів компенсуючого типу, де разом із здобуттям дошкіль-ної освіти діти отримують корекційно-відновлювальну та реабілітаційну допомогу: для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та затухаючими формами туберкульозу працюють в місті санаторні дошкільні навчальні заклади №21, 35, 37, 67; в спеціалізованому садочку №28 отримують допомогу діти з вадами зору.

У дошкільних закладах загального розвитку сформовано групи для дітей з вадами мовлення, з вадами зору, захворюванням серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату. 

Охоплення дітей від 3-х років до 6 всіма формами дошкільної освіти складає 97%. Дошкільними закладами – 94%. Відсоток охоплення дітей 5 річного віку – 100%.

Продовжується робота щодо розширення мережі дошкільних навчальних закладів.

З цією метою в 2013 році відновлено роботу 14 груп в діючих ДНЗ. Відновлення роботи закладів та груп сприяє значному покращенню забезпечення дошкільнят можливістю здобувати дошкільну освіту. Забезпечено місцями в дошкільних навчальних закладах додатково 420 дітей.

Відкрито дошкільний навчальний заклад №19 по вул. Малиновського, 21, на 9 груп.

У 2015 році після реконструкції приміщення відкрито дошкільний навчальний заклад №11 по вул. Порика, 5-А, на 10 груп.  

4 вересня 2017 р. у мікрорайоні Академічний для дошкільнят відкрив свої двері дитячий садочок «Пазлик» - комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад №15 Вінницької міської ради» (вул. Тимофіївська, 10). Його збудовано за кошти інвестора, який розбудовує цей мікрорайон, а комплектування садка необхідним інвентарем та обладнанням здійснено за кошти міського бюджету.  Дошкільний навчальний заклад №15 розрахований на 7 груп, його зможе відвідувати до 220 діточок. 

З метою задоволення потреб батьків, діти яких перебувають в дошкільних навчальних закладах, здійснюється поступовий перехід закладів на 12-годинний режим роботи. У різних мікрорайонах міста за 12-годинним режимом роботи працюють дошкільні навчальні заклади №№ 1, 3,4,7, 9, 10, 13,14,16, 17,18, 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 30, 31, 34, 35, 36, 37, 38, 42, 50,52, 59, 60, 67, 72,75. 

Цілодобово працюють групи в ДНЗ №3, 13, 24, 25, 26, 27, 35, 37, 67.

Для батьків, які мають ненормований робочий день, у кожному закладі функціонують чергові групи.

Для батьків, які вирішили виховувати дитину самостійно, при міському методичному кабінеті організовано Центр роботи з батьками, а при ДНЗ №14, 17, 23, 24, 26, 27, 31, 38, 43, 52, 59, 71 міста – консультативні пункти, де батьки мають змогу отримати кваліфіковану консультацію педагогів та інших спеціалістів з питань виховання та навчання дітей удома, ознайомитися з виставкою педагогічної літератури з питань сімейного виховання. 

На базі ДНЗ №7 створено «Центр розвитку дитини». Організація роботи груп Центру спрямована на виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти та Базової програми розвитку дитини дошкільного віку та діє на госпрозрахунковій основі. Організовано роботу вокально-музичної студії, хореографічної студії, театральної студії, арт-майстерні, фотостудії, створено екологічний майданчик, бебі-йога, бебі-фітнес, Монтессорі-клас, центр вивчення іноземних мов, комп’ютерний клас, забезпечено психологічний супровід дітей та батьків, буде діяти адаптаційна група (з 2-х місяців, разом з батьками). 

Працює приватний «Центр гармонійного розвитку дитині». 

У системі дошкільної освіти міста створено єдину комплексну інформаційну систему. Дошкільні заклади на 100% забезпечені сучасною комп’ютерною технікою, підключено до Всесвітньої мережі Інтернет. 

Працює система електронного документообігу та колективної роботи з документами «Департамент освіти міської ради – ДНЗ» 

http://vmuodoc.edu.vn.ua

що забезпечує роботу з документами через Web-інтерфейс. 

Створено електронний банк даних дітей дошкільного віку, що виховуються у дошкільних навчальних закладах.

З метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільні навчальні заклади м. Вінниці працює загальна міська електронна реєстрація дітей до дошкільних навчальних закладів. 

Створено сайти дошкільних навчальних закладів: http://edu.vn.ua/post/2016/6/22/doshkilni-navchalni-zakladi-m-vinnici​​.