Освіта: Загальноосвітні навчальні заклади
Керування дозволамиКерування дозволами

Загальноосвітні навчальні заклади

Рішення виконавчого комітету від 29.03.2018 №638 "Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти" 

У системі загальної середньої освіти працюють 35 денних загальноосвітніх навчальних закладів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, в яких навчається 38753 дитина, одна вечірня ЗШ ІІ-ІІІ ступенів №24, яку ві​двідують 258 учнів.

У навчальних закладах системи загальної середньої освіти функціонує 38 груп продовженого дня.

Успішно працює спеціальна школа І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням, в якій  у 2017-2018 навчальному році відкрито 11 класів для 178 учнів.

Функціонує 4 приватних навчальних заклади ("Дельфін", "АІСТ", "Ор Менахем Вінниця", ВППНВК святого Миколая) для 399 дітей.

З 1 вересня 2017 року в навчальних закладах системи загальної середньої освіти відкрито 370 ліцейних, гімназійних, профільних класи та класи з поглибленим вивченням окремих предметів для 11246 учнів, що становить 28,7 % від загальної кількості учнів 1-11 класів. Основними профілями в школі ІІІ ступеня залишаються: технологічний, фізико-математичний, іноземної та української філології, історичний, правовий, економічний, біолого-хімічний.

За підсумками 2016-2017​ навчального року школу ІІ ступеня закінчили 3071 випускник, з них 238 отримали свідоцтва з відзнакою. 1701 учень стали випускниками школи ІІІ ступеня, в тому числі 103 нагороджені золотими та 62 – срібними медалями.

Індивідуальним навчанням на дому в минулому навчальному році було охоплено 322 хворих дітей. Понад 100 дітей, які навчалися в домашніх умовах, інтегровано в навчально-виховний  процес. Продовжено реалізацію проектів «Вчитися на рівних», «Дай руку однокласнику».

Послугами екстернатної форми навчання скористалось 37 осіб, з них здобули базову загальну середню освіту - 8, повну загальну середню освіту - 29.

Влітку оздоровлено 5100 учнів загальноосвітніх шкіл міста в пришкільних оздоровчих таборах з денним перебуванням при 28 загальноосвітніх школах і ВМПДЮ; 210 дітей пільгових категорій, призерів та переможців олімпіад різних рівнів, спортивних змагань, оглядів та конкурсів художньої самодіяльності у таборі «Бригантина» м. Скадовськ Херсонської області.

У звітному році школярі міста брали активну участь у різноманітних олімпіадах та конкурсах. 1142 учні вибороли призові місця у міських предметних олімпіадах, 474 учні – в обласних олімпіадах, 30 – у Всеукраїнських.

68 учнів стали переможцями та призерами ІІ (обласного) етапу МАН, 11 – ІІІ (Всеукраїнського) етапу.

Учні Центру «Ліга юних математиків» ліцею №7 вибороли  7 золотих, 5 срібних та 5 бронзових медалей, 108 дипломів різних ступенів у Міжнародних та Всеукраїнських змаганнях. 

На базі ФМГ №17 проведено ХХІV Всеукраїнську комплексну олімпіаду з математики, інформатики і фізики «Турнір чемпіонів».

Переможцями гранту Вінницької обласної ради та обласної держаної адміністрації “Використання інформаційно-комунікаційних технологій в організації навчально-виховного процесу та життєдіяльності навчального закладу” стали ЗШ І-​​ІІІ ступенів №26, 20, гуманітарна гімназія №1,  НВК: школа - гімназія №2, 6, ДНЗ №28, 35 і отримали грошову винагороду у розмірі 120 тис. грн.

Результати зовні​шнього незалежного оцінювання з 11 предметів, що показали випускники 2016-2017 навчального року, виявилися кращими, ніж середній показник по Україні та Вінницькій області.

Працівниками Лабораторії з інформаційних технологій ФМГ №17 удосконалено:

  • мережеву систему підтримки навчального процесу http://ios.edu.vn.ua,

  • систему дистанційної підтримки навчального процесу “Готуємося до уроків” http://disted.edu.vn.ua

  • систему проведення інтелектуальних змагань школярів (конкурсів, олімпіад) http://www.olymp.vinnica.ua,

  • систему тестування та підготовки до ЗНО “Перевірка знань” http://test.edu.vn.ua

  • систему е​лектронного документообігу та колективної роботи з документами http://vmuodoc.edu.vn.ua,​

  • он-лайн систему генерації статистичної звітності навчального закладу, контролю відвідування занять учнями та контролю охоплення навчанням дітей шкільного віку  http://znz.edu.vn.ua,

  • ​он-лайн систему дошкільних навчальних закладів http://dnz.edu.vn.ua,

  • ​систему обміну педагогічним досвідом та методичних розробок для вчителів «Творча майстерня вчителя» http://dorobok.edu.vn.ua​.

Крім того, створено навчальні курси для дистанційної підтримки традиційних форм навчання, організації самостійної роботи учнів, успішно функціонує електронний журнал, розклад уроків.

У 2017 році на міському освітньому порталі http://edu.vn.ua було розміщено понад 1500 електронних уроків з різних предметів. Загальна кількість таких уроків складає понад 8,5 тисяч.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України навчальний заклад «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради» отримав статус експериментального майданчика всеукраїнського рівня із проблеми «Робота закладу освіти в умовах використання інформаційно-освітнього середовища та дистанційної підтримки освіти».​​