Освіта: Заклади загальної середньої освіти
Керування дозволамиКерування дозволами

Заклади загальної середньої освіти

Рішення виконавчого комітету від 29.03.2018 №638 "Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти" 

У системі загальної середньої освіти працюють 35 денних закладів загальної середньої освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, в яких навчається 40 895 дітей.

У закладах загальної середньо освіти функціонує 37 груп продовженого дня.

Успішно працює спеціальна школа І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням, в якій  у 2018-2019 навчальному році відкрито 11 класів для 185 учнів.

Функціонує 4 приватних заклади освіти ("Дельфін", "АІСТ", "Ор Менахем Вінниця", ВППНВК святого Миколая) для 442 дітей.

З 1 вересня 2018 року в закладах загальної середньої освіти відкрито 385 ліцейних, гімназійних, профільних класи та класи з поглибленим вивченням окремих предметів для 11 942 учнів, що становить 29 % від загальної кількості учнів 1-11 класів. Основними профілями в школі ІІІ ступеня залишаються: технологічний, фізико-математичний, іноземної та української філології, історичний, правовий, економічний, біолого-хімічний.

За підсумками 2017-2018 навчального року школу ІІ ступеня закінчили 3 412 випускників, з них 309 отримали свідоцтва з відзнакою. 1 703 учні стали випускниками школи ІІІ ступеня, в тому числі 108 нагороджені золотими та 62 – срібними медалями.

Індивідуальним навчанням на дому в минулому навчальному році було охоплено 321-у хвору дитину. Понад 100 дітей, які навчалися в домашніх умовах, інтегровано в освітній процес. Продовжено реалізацію проектів «Вчитися на рівних», «Дай руку однокласнику».

Послугами екстернатної форми навчання скористалось 50 осіб, з них здобули базову загальну середню освіту - 20,  повну загальну середню освіту - 30.

Влітку оздоровлено 5200 учнів загальноосвітніх шкіл міста в пришкільних оздоровчих таборах з денним перебуванням при 29 закладах загальної середньої освіти міста і ВМПДЮ; 210 дітей пільгових категорій у таборі «Бригантина» м. Скадовськ Херсонської області.

У звітному році школярі міста брали активну участь у різноманітних олімпіадах та конкурсах. 1 039 учні вибороли призові місця у міських предметних олімпіадах, 478 учні – в обласних олімпіадах, 23 – у Всеукраїнських.

72 учні стали переможцями та призерами ІІ (обласного) етапу МАН, 10 – ІІІ (Всеукраїнського) етапу.

Учні Центру «Ліга юних математиків» ліцею №7 вибороли  9 золотих, 7 срібних та 9 бронзових медалей, 188 дипломів різних ступенів у Міжнародних та Всеукраїнських змаганнях. 

На базі ФМГ №17 проведено ХХV Всеукраїнську комплексну олімпіаду з математики, інформатики і фізики «Турнір чемпіонів».

Переможцями гранту Вінницької обласної ради та обласної держаної адміністрації “Використання інформаційно-комунікаційних технологій в організації навчально-виховного процесу та життєдіяльності навчального закладу” стали комунальні заклади «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради», «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №6 Вінницької міської ради»,  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради», "Дошкільний навчальний заклад №28 Вінницької міської ради" і отримали грошову винагороду у розмірі 130 тис. грн.

Результати зовні​шнього незалежного оцінювання з 11 предметів, що показали випускники 2017-2018 навчального року, виявилися кращими, ніж середній показник по Україні та Вінницькій області.

Працівниками Лабораторії з інформаційних технологій ФМГ №17 удосконалено:

  • мережеву систему підтримки навчального процесу http://ios.edu.vn.ua,

  • систему дистанційної підтримки навчального процесу “Готуємося до уроків” http://disted.edu.vn.ua

  • систему проведення інтелектуальних змагань школярів (конкурсів, олімпіад) http://www.olymp.vinnica.ua,

  • систему тестування та підготовки до ЗНО “Перевірка знань” http://test.edu.vn.ua

  • систему е​лектронного документообігу та колективної роботи з документами http://vmuodoc.edu.vn.ua,​

  • он-лайн систему генерації статистичної звітності навчального закладу, контролю відвідування занять учнями та контролю охоплення навчанням дітей шкільного віку  http://znz.edu.vn.ua,

  • ​он-лайн систему дошкільних навчальних закладів http://dnz.edu.vn.ua,

  • ​систему обміну педагогічним досвідом та методичних розробок для вчителів «Творча майстерня вчителя» http://dorobok.edu.vn.ua​.

  • В 2017-2018 рр. ЛІКТ розроблено та впроваджено систему моніторингу результативності навчання iшколярів міста  та розроблена методика її використання для прогнозування результатів навчальної діяльності як окремого учня так і закладу освіти в цілому. Адреса системи https://quality.osvita.vmr.gov.ua.

Крім того, створено навчальні курси для дистанційної підтримки традиційних форм навчання, організації самостійної роботи учнів, успішно функціонує електронний журнал, розклад уроків.

У 2018 році на міському освітньому порталі http://edu.vn.ua було розміщено понад 1500 електронних уроків з різних предметів. Загальна кількість таких уроків складає понад 10 тисяч.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.06.2017 р. №818 навчальний заклад «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради» отримав статус експериментального майданчика всеукраїнського рівня із проблеми «Науково-методичні засади формування єдиного мережецентричного інформаційно-освітнього середовища загальноосвітніх навчальних закладів України»  і упродовж 2018 року педагогічний та учнівський колективи працювали в даному напрямку.